“Ме прашувам каде сум и што правам? Плачам, да, плачам. На улица сум…” Познатиот пејач 13 години после смртта на Тоше Проески во болка и тага

October 16, 2020 L K 0

Пред 13 години цела Србија и регион занемеа пред веста дека трагично настрадал македонскиот пејач Тоше Проески, пишува српскиот портал Блиц. Тони Цетински (51), кој […]