Стевчо до Каракачанов: Дојди да ги урнеш спомениците, но да не бегаш на бел коњ преку Страцин, како што бегале твоите на 14 јуни 1943

October 26, 2020 admin 0

Ах што не сум министер за одбрана! Ни премиер ни претседател фермам. Еве што би му рекол на оној што го краси мирот-Красимир Каракачанов: Путин […]

Пред точно 93 години во центарот на штип револуционери на вмро го убиваат генералот михајло ковачевиќ

October 10, 2020 admin 0

Далечната 1927 година, во студениот Октомври револуционерите на ВМРО, Ипократ Развигоров, Илија Лилинков и Благој Кралев го убиваат во центарот на Штип великиот жупан на […]

Joвиќ останува во Реал

October 3, 2020 admin 0

Резервата Борха Мајорал го напушта Реал Мадрид и ќе се пресели во Рома на позајмица со опција за откуп, објави „Кадена КОПЕ“. Ова автоматски значи […]